slepice nebo vejce

co mě vedlo k těmto dvěma oborům

KOMINÍK -em

jsem se vyučil nejdříve. Vymetání resp. čištění spalinových cest je dlouhodobě opomíjenou, leč velmi významnou prevencí v oblasti požární bezpečnosti staveb a bezproblémové (co nejdelší) životnosti spotřebičů paliv. Během své praxe, ať už pod zaměstnavatelem, spřízněnými kominickými firmami v učení či vlastní kominickou firmou, jsem se setkal s mnohými problémy. Od nevhodně připojených spotřebičů, nedostatečně dimenzovaných spalinových cest, nevhodnou či zcela chybějící údržbu, nedodržení základních protipožárních pravidel a doporučení, až po katastrofální statický stav nadstřešních částí, nedostatečný přívod vzduchu pro spalování,  vedoucí zprvu k jevu  jako je začouzené sklo, zadehtované ústí komínu, komínový požár či v nejhorším případě požár a otrava. Při studiu těchto problémů jsem se dostal k vědomostní mezeře v oblasti stavby, konstrukce a principu funkce spotřebičů paliv.

KAMNÁŘ

se ze mě stal až po uvědomnění si výše zmíněné absence dostatečných znalostí principů konstrukce, dimenzování a nároků spalování konkrétního druhu paliva. V té době jsem vyhledal nejprestižnější vzdělávací instituci tohoto oboru, učiliště v Horní Bříze pod záštitou kamnářského cechu. Pod vedením skutečných mistrů oboru, "srdcařů",  kamnářů, jsem si získal jednak lásku k tomuto řemeslu, ale hlavně jsem získal potřebné znalosti v dimenzování a návrhu topidel. Seznámil jsem se s klasickou konstrukcí topidel, jako je otevřený krb, stavěný sporák a kachlová kamna. Následovala osvěta v oblasti moderní kamnařiny, jako je sálavý krb, konvekční krb, různé druhy stavěných kamen a tahových systémů, sporáky kachlové, stolové a krbová kamna. Po absolvování alma mater jsem během několika let postavil či se podílel na mnoha stavbách krbů, kamen a sporáků, poznával různé materiály a kompatibilnost systémů. Stejně tak jsem poznával skutečná přání a očekávání zákazníků i zklamání z nedostatečného vysvětlení/pochopení co který konkrétní druh topidla/paliva a systému může poskytnout. Proto se snažím své služby nabízet v duchu toho, čemu věřím. Tedy komplexní seznámení se situací, (finanční možnosti, plánované využití (občasné/primární), nároky na estetiku, optimální dimenzi), tím, co zákazník opravdu chce, a co bude splňovat to, co očekává.

Firma

Budeme moc rádi, když i Vám budeme moci být partnery v dosažení Vašich představ o dokonalém vytápění nebo příkladné rekonstrukci spalinových cest. Tak jak tak, jsme tu pro Vás! Oba vyučeni v příslušném oboru a do života postiženi láskou k ohni.

Petr Antoš ( ten, co to domlouvá a realizuje ) +420 777 656 314

Pavlína Antošová ( ta, co ladí termíny a platby ) +420 776 190 392

jsme tu pro vás

tel. +420 777 656 314   /  +420 776 190 392

nebo email.: kominikkamnar@gmail.com

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider

---sociální ikony---

.

.

.

.

.

.

int(1)

NOVINKY 2018

  • Nepodceňujte revizi komínu !

    3.5.2018

    Často poslední šance odhalit chyby při výstavbě a poslední možnost na případnou reklamaci...

int(1)

kvalitní výrobci a dodavatele kominické a kamnářské techniky

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

Starší »