kamna s tahovým systémem

Nej kamnářského řemesla

kachlová / omítaná / obložená

Životnost těchto staveb je při vhodné volbě materiálů a dimenzi vícegenerační. (spíš než destrukce a zub času se podepíše design.) Je samozřejmé, že v každé době, věku a generaci na nás působí odlišné faktory, jež formují naše estetické cítění. a to je jediné, co by mělo vést k výměně či Úpravě těchto staveb.

Stavěná kamna, ať už kachlová, omítaná či jejich kombinace, to je "gró" kamnářského řemesla. Nejefektivnější, nejekologičtější a bohužel zároveň nejdražší a nejtěžší a prostorově nejnáročnější typ systému. Tento druh vyžaduje specifického zájemce, který si je vědom hodnot, jež tento systém přináší v dlouhodobém horizontu (minimální spotřeba a extrémně dlouhá doba přikládání/zatápění/akumulace). Zároveň si je vědom absence stálého pohledu do ohně, velkoformátového prosklení a okamžitého přenosu tepla "po škrtnutí". Jedná se v podstatě o topeniště, ať už individuálně stavěné či prefabrikované s garantovanými hodnotami, nadimenzované na velmi vysokou teplotu spalování, předpokládající předávání tepla v tahovém systému - něco jako roury od kamen, avšak s přidanou hodnotou v podobě akumulace. To samé se v podstatě pojí i s obestavbou, která je konfigurována dle potřeb - a) pro rychlé předání, b) pro dlouhou akumulaci. Vždy je potřeba si uvědomit, že kamna pracují v určitém cyklu, kdy energii zpracovávají a předávají. Pro usnadnění obsluhy je možné kamna osadit automatickou regulací, jež zvyšuje uživatelský komfort a dále optimalizuje spotřebu paliva. Popravdě, nejsme zastánci automatické regulace jakožto prvku závislém na elektřině a s rizikem poruchovosti. Za nás radši nepatrně vyšší spotřeba, ale stoprocentní spolehlivost.

Od topeniště, jeho skladby a rozměru, jenž udává výkon, po opláštění (kachle, omítaný šamot, dřevo, sklo, kámen a další materiály). Vše si můžete vybrat, vše lze kombinovat, tvarovat, proporčně přizpůsobovat a barevně ladit.

 

STAVĚNÁ KACHLOVÁ KAMNA

Historická, historizující či moderní velkoformátová

ZÁKLADNÍM STAVEBNÍM PRVKEM PLÁŠTĚ ČI JEN JAKO DOPLNĚK A ZÁROVEŇ URČUJÍCÍ ZNAMENÍ

KERAMICKÝ VYPALOVANÝ VÝROBEK, NEJČASTĚJI GLAZOVANÝ, DOSTUPNÝ V ŠIROKÉ ŠKÁLE BAREV

Kachle mohou tvořit pouze výplně snadno udržovaných nik či soklů, ale i kompletní ucelené opláštění včetně říms a záklopů v rozličných formátech, tvarech a motivech.

Omítaná či obložená

Opláštění tvořené z omítaného šamotu, rustikální, hladká či benátský štuk, led osvětlení nik a zdravé sálavé teplo.

Obklad může být keramický či přímo kamenný.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider

---sociální ikony---

.

.

.

.

.

.

int(1)

NOVINKY 2018

  • Nepodceňujte revizi komínu !

    3.5.2018

    Často poslední šance odhalit chyby při výstavbě a poslední možnost na případnou reklamaci...

int(1)

kvalitní výrobci a dodavatele kominické a kamnářské techniky

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

Starší »