konvekční krby

Konvekční či horkovzdušné teplo

K přenosu tepla vygenerovaného krbovou vložkou a kouřovodem slouží ohřátý vzduch. Ten je skrze nasávací mřížky (zpravidla umístěné v úrovni dolní části obestavby pod spodní hranou dna topeniště) přiváděn do vnitřního prostoru obestavby, kde se "mazlí" s pláštěm krbové vložky a kouřovodem, tím nabírá na teplotě a tedy i objemu. Takto ohřátý vzduch pak samovolně či nuceně (ventilátor) opouští obestavbu výdechovými mřížkami zpravidla umístěnými pod mezistropem obestavby (v bezpečné vzdálenosti od stropu a spalitelných konstrukcí/předmětů) či horkovzdušnými izolovanými rozvody po celém domě.

Ideální řešení pro rekreační objekty či ono příležitostné "škrtnutí" k nastolení pohody

Horkovzdušné krby mají své limity, neduhy, ale i obrovské výhody: cenu, hmotnost, prostorovou nenáročnost a RYCHLOST. Zejména rychlost stojí za zmínku, přijedu-li v pátek na vymrzlou kamennou chalupu, budu chtít teplo patrně co nejdříve, abych mohl pustit vodu a vybalit děti z kombinéz. Hmotnost je rovněž významná, neboť ne všude si můžeme dovolit postavit mnohasetkilogramového "drobečka" se skvělou akumulací. Když jsme limitováni prostorem, v němž chceme topit, konvekce nám půjde rovněž "více naproti".

Proč nemít horkovzdušný krb když mám dost prostoru, financí, nejsem limitován hmotností a s topením mám vážné úmyslY?

Proudící vzduch s sebou bere, co unese, tedy prach, pach a naše mikroskopické nájemníky. Ty vnáší i do obestavby, kde se při "mazlení s rožhavenou masou krbové vložky a kouřovodu lehce připečou, a pak ulpívají v našich plicních sklípcích. Nic pro alergiky a čistotě holdující jedince. Samozřejmě nic není tak dramatické, jak se na první pohled zdá, ale je dobré to mít na paměti.

mřížky

Jsou i nejsou nutné, mohou být krásné i škaredé, záleží na vkusu.Dokážeme dodat téměř jakékoli. Mohou být kované, plechové, s tahokovem (síťkou), přiznané či zcela skryté. Skryté resp. žádné, otvory pro proudění vzduchu jsou schovány za panely, v nikách či různých prohlubních.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider

---sociální ikony---

.

.

.

.

.

.

int(1)

NOVINKY 2018

  • Nepodceňujte revizi komínu !

    3.5.2018

    Často poslední šance odhalit chyby při výstavbě a poslední možnost na případnou reklamaci...

int(1)

kvalitní výrobci a dodavatele kominické a kamnářské techniky

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

  • 7.9.2018

Starší »